Nowy Diablak Fest 2020

Witajcie Diablaki, 

 

W tych arcytrudnych czasach robimy wszystko aby zawody jednak się odbyły. Nie dlatego, że musimy je zorganizować, ale dlatego, że takie symbole są w tym momencie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 

Świat, który znaliśmy oglądamy teraz zza masek, a wizja choroby czy strachu przesłania wielu z nas radość życia. Tym bardziej uważamy, że misją Diablaka jest pokazanie, że życie może toczyć się normalnie . 

Uważamy, że wszystko w życiu jest po coś i to co stało się teraz jest dla nas niesamowitym zastrzykiem wiary, że to co robimy ma sens. Wasze zrozumienie sytuacji, chęć przeniesienia opłat, a czasami nawet częściowego zrezygnowania z opłaty startowej jest niespotykana i tym bardziej skłania nas do tego, że jakkolwiek, ale Diablak powinien się odbyć. 

Nie złożyliśmy broni, ale też nie chcemy na Was wymuszać startu jeśli uważacie, że jest to niebezpieczne, czy przez zamrożenie życia nie czujecie się przygotowani. Przeanalizowaliśmy wasze odpowiedzi i doszliśmy do następujących wniosków i decyzji : 

Gotowość pełnego dystansu zdeklarowała mniej niż połowa. Reszta zawodników zostawia sobie start na przyszły rok, a kilka osób chce zwrotu. 

Przy tych kosztach osobowych i organizacyjnych jesteśmy zmuszeni zrezygnować w tym roku z organizacji zawodów na pełnym dystansie. To ta gorsza wiadomość. 

Zgodnie z Waszymi mailami do końca miesiąca przeniesiemy wszystkich zawodników na wstępną, przyszłoroczną datę zawodów. 

Dobrą wiadomość mamy dla zawodników z „ćwiartki” i „połówki” Diablaka. Zawody się odbędą. W trochę innej formule, ale większość napisała, że jest gotowa wystartować, wiec my też jesteśmy gotowi. 

Bardzo prosimy o deklarację startu lub zwrotu, opłaconych zawodników do 25 maja, po tym okresie będzie można dołączyć do listy startowej jeśli będą miejsca. W pierwszej kolejności w zawodach będą mogli wystartować zawodnicy, którzy są zapisani na pełnego Diablaka. Prosimy osoby z pełnego Diablaka o wysyłanie nam informacji z chęcią startu w krótszych dystansach lub w jeździe indywidualnej na czas. 

Niestety w związku z obostrzeniami jednorazowo na imprezie może być 50 osób wiec zostanie wprowadzony następujący podział na poszczególne dystanse i konkurencje : 

 

Sobota

Diablak ¼ IM start 9:00; limit 50 zawodników. Jeśli będzie więcej chętnych to zrobimy wersję ¼ IM popołudniową o godzinie 15:00. Zawodnicy zostaną podzieleni alfabetycznie. 

 

Niedziela

Diablak ½ IM godzina 7:00; Limit 50 osób. 

Diablak TT – Godzina 9:00 – 90km czyli indywidualna jazda na czas na trasie Diablaka  - 90 km. Limit 50 osób. 

 

Co do nowych warunków rozgrywania zawodów, zastrzegamy sobie, że przez nowe wytyczne czy obostrzenia możemy zmienić niektóre warunki przeprowadzenia zawodów :

 

 1. W każdym momencie zawodnik zobowiązany jest do utrzymania dystansu społecznego. 
 2. Do wody zawodnicy będą wpuszczani w odpowiednich odstępach. 
 3. Bufety będą ograniczone do żeli, batonów i butelek jednorazowych z wodą i izotonikami. 
 4. Strefa zmian będzie miała 2 metrowe odstępy miedzy rowerami. 
 5. Zawodnicy na pływaniu , rowerze i bieganiu zobowiązaniu są do utrzymywania 2 metrowego dystansu. 
 6. Zawodnik zobowiązany jest do posiadania maseczki lub komina. Kominy będą dodawane do pakietów.
 7. Odprawa zawodników odbędzie na się na kanałach społecznościowych. 
 8. Dekoracja będzie ograniczona do zwycięzców generalnej do 3 osób bez udziału publiczności. 
 9. Strefa zmian i biuro zawodów będzie na amfiteatrze w Żywcu aby nie biegać po strefach z dużą ilością ludzi takich jak park czy rynek. 
 10. Pomiar czasu będzie odbywał się tak jak na wcześniejszych zawodach za pomocą chipów przez profesjonalną firmę do pomiaru czasu.
 11. Zawodnicy na jeździe indywidualnej na czas będą wyposażenie w trackery GPS, które będą umożliwiały kontrolę zawodnika na trasie i kibicowanie ;) 

 

Bardzo prosimy o potwierdzenie chęci startu wszystkie zapisane i opłacone osoby. Zawodnicy opłaceni mają pierwszeństwo startu. Termin potwierdzenia startu lub przepisania na kolejny rok ustalamy do 25 maja. Po tym terminie wszystkie niezdeklarowane osoby będą przepisane na zawody na rok 2021. Osoby, które nie chcą wystartować w nowym terminie lub w przyszłym roku otrzymają zwrot startowego pomniejszonego o 20 % opłaty manipulacyjnej. Zgłoszenia zwrotu przyjmowane są do dnia 25 maja. 

Jeśli pula zawodników nie wyczerpie się będzie możliwość zapisania się i opłacenia dodatkowych osób. O tym poinformujemy 26 maja.  

Jeśli sytuacja związana z pandemią pogorszy się, przede wszystkim jeśli nie zostanie wprowadzony IV etap omdrażania sportu, zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy. Jeśli będą jakiekolwiek inne przesłanki lub decyzja służb o zbyt dużym zagrożeniu robienia imprezy w takiej formule, zawody zostaną odwołane.  

Liczymy nieustannie na Wasze zrozumienie z wynikłej sytuacji i wierzymy, że zorganizujemy w czerwcu święto triathlonu, za którym tak bardzo tęsknimy. 

Zobacz film